WordPress Story “Durum” Eklentisi

Eğer sizde WordPress alt yapısı ile oluşturduğunuz bir web sitesine sahipseniz bu eklenti tam sizlik. 2 sene önce ilk olarak Instagram da görmüş olduğumüz Story (durum) eklentisi şimdi WordPress için hazırlanmış durumda. Eğer sizde Ziyaretçilerinize yazıları konum olarak göstermek istiyorsanız bu eklentiyi indirip kurabilirsiniz.

Eklentinin kurucusu ise Wpuzman. WpUzman ın biyografisine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

WP STORY EKLENTİSİNİ NASIL KURABİLİRİM ?
Eklentiyi oluşturmak için 2 farklı yol izleyebilirsiniz.

  1. Eklentinin .Zip li doyasını indirerek yükleyebilirsiniz.İndirmek için Tıklayın Sitenizin yönetim panelinden Eklentiler Sekmesini açarak Yeni ekleye tıklayın ardından Eklentiyi yükle seçenegine tıklayın. Oluşturulan sayfada indirdiğiniz .Zip li dosyayı seçerek sunucuya yükleyin.
  2. Eklentiyi indirmek için Sitenize yönetim paneline giriş yapın ve Eklentiler sekmesini açın. Yeni Ekle ye tıklayarak açılan arama kutusuna Wp Story yazarak çıkan eklentiyi indirin.

Eklentiyi kurduktan sonra Yazılar Sekmesinin derhal altına Hikayeler isminde yeni sekme açılacak. Yeni ekle seçeneğine tıklayarak Hikayenin link Yazısını + Hikayenin Linkini “Başka Siteyede bağlantı verebilirsiniz”+ öykü ye ilişik bir görsel ilave ederek ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hikayeler kısmını Web Sitenizde göstermek içinse bu kodu kullanabilirsiniz. Kodu Hikayenin görünmesini arzu ettiğiniz yere ilişik kodun ihtiva ettiği sayfaya koymanız yeterli olacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim