Oyun - Gamer

Xbox Cloud Gaming için beklenen gün geldi!

Bulut oyun servisleri geleceğin teknolojisi olarak görülüyor ve şimdiden pek çok şirket buna yatırım yapıyor. Ülkemizde GeForce Now ile yakınlaştığımız bu teknolojiye yatırım yapan şirketlerden biri de Microsoft. Halihazırda Xbox konsoluyla sahalarda olan şirket, Xbox Cloud Gaming ile bulut oyun rekabeti içinde de bulunuyordu. Nihayet bekleyişimiz sona erdi ve servis, Xbox konsollar için yayınlandı.

Xbox Cloud Gaming, Xbox konsollar için yayınlandı

Bugüne kadar PC için test edilen servisin artık iyi bir aşamaya geldiğini söyleyebiliriz. Hatta Xbox Game Pass içerisinde sadece Cloud’a özel oyunlar sunulmaya bile başlandı. Gittikçe gelişen servisin Xbox konsollara gelmesini büyük bir gelişme olarak nitelendirebiliriz. Yeni nesil konsollar performans konusunda her ne kadar üst düzey olsa da doğaları gereği bazı istenmedik durumlar yaşatabiliyorlar. Cloud Gaming ile bazı sınırlar ortadan kalkıyor ve Xbox One gibi pek güçlü olmayan konsollarda daha iyi kalitede oyun oynanabiliyor.

Yeni nesil konsollar her oyunu yüksek kare hızlarında açabiliyorken bulut servisin bu konsollara gelmesi biraz anlamsız olabilir. Bu servisin konsollara gelmesinin asıl amacı, oyunları indirmeden oynamamızı sağlamak olsa da bu servis iyi bir internet bağlantısı gerektiriyor. İyi bir internet bağlantısına erişebilen bir oyuncunun buluta bağlanmak yerine oyunu indirmesi daha iyi bir çözüm. Fakat oyunların diskte kapladığı alanın 200 GB’a kadar çıkabildiği bu dönemde bazen Xbox Cloud Gaming aranan çözüm olabilir.

Xbox bu haftayı dolu dolu geçirdi

Bu hafta oyun dünyasında en çok haberi manşetimize taşıyan şirket Xbox oldu. Bu hafta Game Pass’e yeni oyunlar eklendi ve daha fazla oyuna FPS Boost desteği geldi. Bunlarla birlikte Elder Scrolls VI ve diğer Xbox Exclusive oyunlarıyla ilgili açıklamalar duyduk.

Xbox’ın oyun geliştirmekle uğraşan kolu Xbox Game Studios ise Halo Infinite oyununu yayınlayarak ücretsiz bir FPS oyunu arayanların gönlünü almayı başardı. Oyun çıktıktan bir gün sonrası olan 16 Kasım’ın verilerine baktığımızda Halo Infinite’in yüksek anlık oyuncu sayılarına ulaşmayı başardığını gördük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺