Oyun - Gamer

Xbox Game Pass’ten ayrılacak oyunlar belli oldu!

Xbox Game Pass genellikle her ay bünyesine oyun eklemeye devam ediyor. Ocak ayında ise yeni oyunlara yer açmak için birtakım yapımları çıkarttı. Hizmetten çıkan oyunlar altı adet olarak açıklığa kavuştu. Aralarında oyuncuların severek oynadığı bir Battle Royale oyunu da yer aldı.

Hizmetten çıkarılan oyunlar arasında en dikkat çekici olanı, Türkiye‘de oldukça ünlü bir yapım oldu. PC ve Xbox platformları için Game Pass bünyesinde yer alan yapım, Ocak itibari ile artık Game Pass üyelerinin erişilebileceği bir oyun olmaktan çıkıyor.

Xbox Game Pass bünyesinden Ocak ayında ayrılan oyunlar

Game Pass hizmeti, her ne kadar altı oyunu hizmetinden çıkarsa da, birtakım yapımları da bu ay bünyesine ekliyor. Öncelikle hizmetin çıkardığı oyunların bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. İşte hizmetten çıkarılan o oyunlar:

  • PUBG: Battlegrounds
  • Pandemic: The Board Game (PC, Xbox)
  • Mount and Blade: Warband (PC, Xbox)
  • The Little Acre
  • Desperados III (PC, Xbox)
  • YIIK: A Postmodern RPG
  • Ghost of a Tale

Bu oyunlar ayın sonunda Game Pass hizmetinden ayrılıyor. Yine de PUBG: Battlegrounds, 12 Ocak 2022‘den itibaren ücretsiz olacağı için pek bir etki yaratmadı.

Şimdi ise sıra Ocak ayında Game Pass‘e eklenecek bazı oyunlara geliyor. Bu tarafa baktığımızda The Anacrusis, Pupperazzi, Windjammers 2 ve Starfield gibi oyunlar görünüyor. Özellikle Starfield, oyuncular tarafından merakla beklenen oyunlar arasında yer alıyor. Çünkü yapım Xbox’ın satın aldığı stüdyo Bethesda tarafından geliştirme aşamasında bulunuyor.

Sony, Game Pass’e rakip hizmet mi çıkarıyor?

2022, Microsoft ve Xbox için önemli bir yıl olacak gibi duruyor. Game Pass‘in başarısı şirketi Sony ve PlayStation karşısında motive etmiş görünüyor. Birtakım raporlara göre, Sony şu anda Game Pass benzeri bir sistem üzerinde çalışıyor. Bunun da 2022 baharında piyasaya çıkması beklentiler dahilinde yer alıyor. Ancak yine de şirket tarafından kesin bir açıklama gelmedi.

Sizler Xbox Game Pass hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺