Oyun - Gamer

Xbox, hilecilere büyük darbe vurmayı amaçlıyor

Xbox CEO’su Phil Spencer, Microsoft‘un Xbox için geçerli olan yasakların diğer şirketlerin ağlarına da taşınabileceği bir çoklu ağ programı oluşturmayı hedefliyor. Böylece çevrimiçi oyun ortamındaki kötü amaçlı kişilerden kurtulmaya yardım etmek istediğini belirtti.

New York Times’a konuşan Spencer, bunun başarılmasının zor olacağını kabul etti. Yine de bir gün görmeyi umduğunu belirtti.

Xbox CEO’su banlanan bir oyuncuyu diğer platformlara sokmak istemiyor

Spencer, alternatif olarak oyuncuların yasaklanmış kullanıcı adlarını başka bir platformda getirmeye olanak tanıyan bir sistemi benimseyeceğini belirtti. Burada Spencer’ın amaçladığı şey özet olarak, bir platformda banlanan oyuncuyu başka platformlara da sokmamak oluyor.

Bu noktada örneğin PUBG‘den banlanan birisi CS:GO oyununa giremiyor. Bu da kötü amaçlı oyuncuların platformlardan uzak tutulmasına imkan tanıyor. Spencer konuyla alakalı şunları söyledi:

“Onları oynadığım diğer ağlara da getirmeyi çok isterim. Yani bu, birlikte oynamamayı seçtiğim insan grubu. Çünkü bir oyunu oynadığım her platformda bu kişileri görmek istemiyorum.

Xbox CEO’su Phil Spencer

Activision‘ın da Call of Duty oyunlarında çoklu platform yasaklama stratejisi var. Hile yaptıkları ya da kötü davranış sergiledikleri tespit edilen oyuncuların Activision hesapları, hiç oynamamış olsalar bile platformlarda yasaklanıyor. Spencer‘ın ima ettiği olay gerçekleşirse pek çok şirket birbirine yakın bir sistem geliştirecek. Bu noktada Xbox ve PlayStation arasındaki durum nasıl gelişir bilinmiyor. Yine de ortada olan gerçek, Xbox’ın diğer oyun stüdyolarıyla yakın bir bağ kurmak istemesi oluyor.

Sizler Xbox‘ın bu amacı hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺