Oyun - Gamer

Xbox için yayınlanacak 2 oyun demosu yanlışlıkla sızdırıldı!

Dünyanın en prestijli oyun ödüllerinden biri olan The Game Awards, o yıl piyasaya çıkan büyük yapımlara ödül verilmesinin yanı sıra yeni ve sürpriz yapımların da duyurusunun yapıldığı bir etkinlik oluyor. Xbox Game Store, ödül töreninde sunulacak iki oyun demosunu yanlışlıkla sızdırdı.

Xbox Game Store, kendi oyunlarını sızdırdı

2014 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen ve video oyun dünyasının en prestijli ödüllerinin dağıtıldığı The Game Awards uzun yıllardır oyun gazetecisi Geoff Keighley tarafından sunuluyor. Bir süre öncesine kadar The Spike Video Game Awards adıyla anılan tören, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından bu yıl da ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenecek.

9 Aralık Perşembe gecesi Türkiye saati ile gece 04.00’da gerçekleştirilecek olan etkinlik bu yıl da sürpriz oyun duyurularına sahne olacak. Her ne kadar oyun yapımcıları yapacakları bu sürpizleri son güne kadar saklamayı tercih etse de neredeyse her yıl çeşitli sızıntılar yaşanıyor. Bu sene gelen sızıntı ise duyuruyu yapacak olan Microsoft Xbox cephesinden oldu.

Xbox Store üzerinde periyodik olarak güncellemeler yapan Microsoft, bazen yeni dönemde platforma gelecek olan yapımları da erkenden listeleyebiliyor. 9 Aralık’taki etkinlik kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulacak olan iki demo; Nobody Saves The World ve Mind Scanners oyunlarının yayınlanacağı şimdiden açık edilmiş oldu.

The Outer Zone’un yapımcıları tarafından bu yıl piyasaya sürülen Mind Scanners, retro-füturistik bir simülasyon oyunu. 30 Kasım’da Game Pass için geleceği söylenen oyunun neden demosunun çıkacağı şu an için bir soru işareti. Nitekim etkinliğin düzenlendiği tarihte oyun zaten ücretsiz olarak sunulmuş olacak. Bununla birlikte Nobody Saves The World ise Drinkbox Studios tarafından geliştirilen ve 2022’nin başında piyasaya sürülmesi beklenen bir RPG…

Peki sizler Xbox cephesinde yaşanan bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

Mesaj Gönder >
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba, bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺