Oyun - Gamer

Xbox Series X|S, tarihin en hızlı satan Microsoft konsolu oldu!

Özellikle karantina ve COVID-19 süreci sonrasında tüm dünyada ciddi bir üretim sorunu yaşanıyor. Stok problemlerinin ve çip üretim sorununun en az 1 sene daha sürmesi beklenirken, Microsoft hiç beklenmedik bir başarıya imza atmayı başardı. Son gelen bilgilere göre Microsoft, Xbox Series X ve Series S ile tarihinin en hızlı konsol satış grafiğine ulaştı. İşte detaylar…

Xbox markası, Game Pass ile yükseliyor

Microsoft, devam eden çip ve stok sorunlarına rağmen Xbox Series X|S’in satış rakamlarıyla bugüne kadarki en başarılı nesil olduğunu onayladı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde PS5 ve Xbox Series X ve Series S’in stok problemleri internet ve sosyal medyada bir meme haline geldi. Buna karşın özellikle Game Pass’in hemen hemen 20 milyon aboneye ulaşacak kadar büyük bir başarı eldet etmesi, stok problemlerine rağmen Xbox’ın yeni jenerasyon konsollarının gelmiş geçmiş en başarılı nesil olmasını sağlamış gibi görünüyor.

Her ne kadar geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde PS5’in satış rakamlarına yenik düşse de Xbox Series X ve Series S’in ilk çeyrekte PS5’i İngiltere’deki satış rakamlarında mağlup etmeyi başardığı biliniyor. Xbox’ın patronu Phil Spencer, yaptığı bir röportajda, yaşanan stok sorununun çip veya donanım üretme probleminden değil, konsollara olan ilginin artmasından kaynaklandığını belirtti.

Sektörün ünlü analistlerinden biri olan Niko Partners, Xbox Series X ve Series S’in bugüne değin toplamda 12 milyondan fazla ünite sattığını ve 2022’nin ilk çeyreği sonlandığında, bu rakamın 15 milyonu aşacağını tahmin ettiğini söyledi.

Peki sizler Microsoft’un Xbox Series X ve S ile yarattığı bu ivme hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺