Oyun - Gamer

xCloud ile çalışacak yeni Xbox cihazı sızdırıldı

Yeni Xbox Series S ve Series X oyun konsolları, pandemi dönemindeki tedarik ve yüksek maliyetlere rağmen en çok satan oyun konsolları içerisinde yer alıyor. Xbox bu sefer xCloud adlı bulut hizmeti ile çalışacak daha düşük bütçeli bir cihaz tanıtmayı planlıyor.

Yeni cihaz xCloud aracılığı ile çalışacak

Xbox geçen ay, Xbox deneyimini bir konsol donanımı olmadan televizyonlara getirmek için bazı televizyon üreticileriyle birlikte çalıştığını söyledi. Bu uygulama, kullanıcıların televizyonunda xCloud adlı oyun akış hizmetine erişmelerine izin veriyor.

Cihaz, bütçesi kısıtlı olan veya televizyonu internete bağlanamayan ama Xbox deneyimini yaşamak ve oyunlara erişmek isteyen kullanıcıların yardımcısı olacak. Bu sayede yalnızca bir harici ekran ya da televizyona sahip olan kullanıcıların internet bağlantısı ile xCloud platformuna erişmesine izin verecek. Yakın zamanda ise Xbox Stream Box projesinin prototip detayları hakkında iddia edilen görüntüler internette ortaya çıktı. Ancak ortaya bu görüntüler henüz sızıntı olduğu için, kesinlik kazanmış değil.

Xbox Stream Box özellikleri

Xbox Stream Box prototipi keskin köşeleri ve beyaz kaplaması olan, küp benzeri şekli ile küçük bir şekil ile karşımıza çıkıyor ve köşede Xbox logosu bizi karşılıyor. Cihazın arka ve ön çıkışlarına geçecek olursak da ön kısımda USB-A bağlantı noktası ve bir güç düğmesi bulunurken, arka tarafta ise bir ethernet bağlantı noktası, HDMI bağlantı noktası ve yüksek ihtimalle cihazın güç girişi için bir USB-C girişi bulunuyor. Ayrıca cihazın 64 mm x 89 mm ölçülerine sahip olacağı da sızıntılar arasında yer alıyor.

Cihazı satın alan kullanıcılar ise TV’ye bağladıklarında oyun konsollarından ya da xCloud aracılığıyla yayın yapabilecekler. Ayrıca cihaza yalnızca bir Xbox oyun kolu değil, harici olarak kablosuz klavye ve fare ile de bağlanabilecek. Cihazın içerisinde de dahili olarak Wi-Fi bulunması bekleniyor, buna ek olarak arkadaki ethernet bağlantı noktasına bir kablo takarak kablolu olarak da bağlantı sağlanabilecek.

Akış cihazı evin içerisindeki kullanıma ek olarak, taşınabilir olması ve her yerde kullanılabilir olması ile de öne çıkıyor. Böylece, tatilde ya da evinizin dışında olsanız dahi, Stream Box aracılığı ile xCloud üzerinden çeşitli oyunlara erişebileceğiz.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim