Genel Haberler

Yaklaşık 100 yıllık olan “vampir avlama seti” küçük bir servet karşılığında satıldı

Özellikle son yıllarda, iklim krizinden küresel salgınlara ve insan haklarına kadar pek çok farklı alanda yaşanan olaylar ile Dünya sürekli sona yaklaşıyor gibi gözüküyor. Ve şimdi görünene göre, en azından birkaç kişi vampir kıyametine hazırlanmamız gerektiğini düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta İngiliz Hansons müzayede evinde açık arttırmaya çıkan gizemli bir “vampir avlama seti”, istekli uluslararası alıcılar arasında büyük bir mücadeleye sahne oldu ve tahmin edilen fiyatın altı katına, yaklaşık 16.000 dolara satıldı.

Müzayede evinin sahibi Charles Hanson’ın söylediğine göre bu set orijinal olarak İngiliz lordu Lord William Malcolm Hailey, yani 1. Baron Hailey’ye (1872-1969) aitti. Oxford eğitimli Lord’un sıradan insanların bilmediği bir şey olup olmadığı konusunda geldiğimizde ise, muhtemelen John Polidori’nin The Vampyre (1819) ve Bran Stoker’ın Dracula (1897) eserlerinin popülerliği sebebiyle böyle bir sete sahip olduğu tahmin edilebilir.

Dışında iki haç bulunan bu ağır ahşap kutunun içinde bir çift tabanca, bir şişe kutsal su, bir İncil, bir ahşap kazık ve yerine girmesini sağlamak için bir çekiç, daha fazla haç, pirinç bir barutluk ve birkaç tespih bulunuyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺