Teknik Servis

Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir hatası çözümü

WordPress içerik yönetim sistemi ile hazırladığınız internet sitenizde bazen yazı içeriğinde fotoğraf eklemek istediğinizde “Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” şeklinde hata alabilirsiniz. Bu durum bazen Ortam kütüphanesinin açılmamasına da sebebiyet verebilir. Bu durumda doğal olarak yazılarınıza resim ekleyebilirsiniz. Sorunu gelin birlikte çözelim.

 

elelim kesin çözüme.

Bu hata güncel WordPress sürümlerinde özellikle 5.3 sürümünden güncelleme yapanların başına gelen bir olay gibi de gözüküyor. Bu yüzden şimdilik en kesin çözüm: Klasik düzenleyici kullanmak.

WordPress yönetici paneldeki eklentiler kısmına girdiğinizde yeni ekle seçeneğine tıklayın, karşınıza zaten önerilen eklentiler çıktığında Klasik düzenleyici veya klasik editörü göreceksiniz. Kurup, etkinleştirin. Artık yazılarınızı eski klasik editör ile girmeye devam edeceksiniz ve artık fotoğraf ekleyebilecek, yazınızı güncelleyebilecek ve hata karşınıza çıkmayacak.

Özellikle belirteyim: burada anlattığım yöntem WordPress internet sitelerinde sıklıkla karşılaşılan HTTP hatası şeklinde bir hatanın çözümü değildir. Özetle; yazı içeriklerine fotoğraf eklerken karşınıza çıkan bir hatadır ki görselini yukarıya ekledim. Yazımda anlatılanları uyguladığınızda kesinlikle sorun çözülecektir. Çözemeyen yorum atsın.

 

Eklentiyi bulamayanlar için buraya bir de link bırakıyorum, buyrun efenim burayı tıklayabilirsiniz 🙂 

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim